Komunikat ws. zaleceń w okresie zagrożenia koronawirusem

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem od Prezesa Zarządu Diecezjalnego:

„W związku z licznymi pytaniami i troską o bezpieczeństwo KSM-owiczów i członków ich rodzin chcielibyśmy rozwiać wątpliwości na temat organizacji spotkań oddziału i wszelkich wydarzeń KSM-owych.

Na chwilę obecną wytyczne rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego nie wskazują na konieczność zawieszenia spotkań w małych grupach (poniżej 40 osób), w związku z tym, jeśli taka jest wola członków oddziału, spotkania jak najbardziej mogą się odbywać. Jakiekolwiek większe wydarzenia zaleca się odwołać lub przenosić, w przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Zarządem Diecezjalnym.

Zalecamy też wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności podczas spotkań: częste i dokładne mycie rąk, w przypadku braku dostępu do bieżącej wody korzystanie z żelów antybakteryjnych, unikanie zbyt bliskiego kontaktu (uściski, podawanie ręki, siadanie w bardzo bliskiej odległości, pod żadnym pozorem dzielenie kubka, butelki czy sztućców lub tzw "dawanie gryza").

Bardzo prosimy, by pozostały w domu osoby: chore lub przeziębione, po niedawnych podróżach zagranicę, o obniżonej odporności. Osoby, których bliscy źle się czują bądź ze względu na wiek czy choroby przewlekłe są narażeni na ciężki przebieg choroby, prosimy o indywidualne rozpatrzenie sytuacji - choroba niegroźna dla silnego organizmu może mieć dla nich poważne konsekwencje.

W obecnej sytuacji szczególne istotna jest nasza pełna zaufania modlitwa. Zachęcamy do zawierzania Jezusowi osób zmarłych w wyniku epidemii, a także chorych i narażonych oraz członków ich rodzin. Pamiętajmy także o tych, którzy w tym trudnym czasie nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. Niech nasze duchowe zjednoczenie doda nam siły.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostaję zawsze do dyspozycji, zapraszam do kontaktu mailowego, przez Facebook lub pod numerem telefonu podanym na naszej stronie.
Gdyby pojawiły się nowe informacje lub zalecenia ze strony Kościoła, rządu bądź sanepidu, będziemy o nich informować. Prosimy o korzystanie z oficjalnych, sprawdzonych źródeł informacji, by uniknąć zbędnej paniki. (https://gis.gov.pl/https://www.gov.pl/web/koronawirus)”

 

Kinga Bartoszewska

Prezes Zarządu Diecezjalnego 

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

Komunikat 4/2019

Pelplin, 14.12.2019 r.
Komunikat nr 4/2019

Drodzy KSM-owicze!

1. XXVIII Zjazd Diecezjalny KSM Diecezji Pelplińskiej. Zjazd odbył się w dniach 22-24 listopada 2019 r. w Pelplinie. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego oraz Komisji Rewizyjnej oraz zadecydowano o tematach rekolekcji zimowych i letnich KSM DP. Podczas Zjazdu 3 osoby złożyły uroczyste przyrzeczenie KSM-owicza. Uczestnikom Zjazdu dziękujemy za wspólną pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia. Protokół i sprawozdanie z tego wydarzenia dostępne są na naszej stronie internetowej.


2. Zarząd Diecezjalny i Komisja Rewizyjna. Po wyborach uzupełniających skład Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej kształtuje się jak niżej. Zarząd Diecezjalny: Kinga Bartoszewska – prezes Zarządu, Bogna Haftka – zastępca prezesa, Natalia Kuchta – skarbnik, kl. Rafał Okroj – sekretarz, Dawid Konkel – zastępca sekretarza, Agnieszka Dzięgielewska – członek delegat na Krajową Radę. Opiekunami poszczególnych okręgów są: okręg chojnicki – Natalia Kuchta; okręg kartuski – Bogna Haftka; okręg starogardzki – Dawid Konkel; okręg tczewski – Kinga Bartoszewska. Komisja Rewizyjna: Aleksandra Samula – przewodnicząca, Agata Wasielewska – zastępca przewodniczącej, Krzysztof Bartoszewski – sekretarz.


3. Organizacja roku 2020. Kalendarz pracy na rok 2020 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.


4. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w terminie 11-15 stycznia 2020 r. Temat brzmi „Miłość ponad wszystko”. Imienne zgłoszenia należy przesłać do 28 grudnia 2019 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Szczegółowe informacje zostaną przesłane mailowo.


5. Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności za rok 2019 lub lata poprzednie. Płacenie składek jest nie tylko obowiązkiem statutowym, ale także wyrazem odpowiedzialności i troski o całość Stowarzyszenia, a także niezbędnym środkiem do jego funkcjonowania. Istnieje możliwość skorzystania ze zniżki przy opłacaniu składek za rok 2020, jeśli zostaną one uregulowane do końca stycznia – wówczas koszt zostanie obniżony o kwotę należną za
jeden z dwunastu miesięcy.

6. Ewidencja KSM-owiczów. Oddziały, które nie dostarczyły listy członków i kandydatów na Zjeździe Diecezjalnym proszone są o wypełnienie tego obowiązku. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z zastępcą sekretarza Zarządu Dawidem Konkelem.

7. Akcja „Polak z sercem”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę produktów na rzecz naszych rodaków na Ukrainie i Białorusi. W sumie w naszej diecezji zebrano około 500 kilogramów darów. Przypominamy, że wciąż można włączyć się w zbiórkę funduszy przez wysłanie SMS-a o treści KRESY pod numer 72052. Zapraszamy również do uczestnictwa w sztafecie modlitewnej w intencji Polaków na wschodzie. Informacje na ten temat dostępne są na stronie www.ksm.org.pl.


8. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz KSM DP. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z
dopiskiem KSM PELPLIN.

Z KSM-owskim pozdrowieniem: GOTÓW!

Ks. Piotr Lipkowski                                            Kinga Bartoszewska

Asystent Diecezjalny                            Prezes Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 3/2019

Pelplin, 29.08.2019 r.

Komunikat nr 3/2019

Drodzy KSM-owicze!

1. Dzień Młodzieży w Piasecznie. Odbędzie się w sobotę 14 września pod hasłem „Być Bożym teraz!. Do uczestnictwa zapraszamy całą młodzież naszej diecezji, zwłaszcza KSM-owiczów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej.

2. Święta naszych patronów. Wspomnienie św. Stanisława Kostki będziemy obchodzić 18 września, a bł. Karoliny Kózkówny 18 listopada. W te dni zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody w parafiach (uroczysta oprawa Mszy św., przygotowanie dodatkowego nabożeństwa i inne inicjatywy).

3. Aktualizacja danych kontaktowych. W związku z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego prosimy o przesłanie informacji o aktualnej liczbie członków, a oddziały, w których nastąpiła zmiana Asystenta lub Prezesa oddziału także o ich dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon i adres e-mail). O te informacje prosimy do końca września.

4. Rezygnacja Małgorzaty Zakrzewskiej. Z dniem 30 września dotychczasowy Skarbnik Zarządu, Małgorzata Zakrzewska, rezygnuje z pełnionej funkcji. Do momentu wyborów uzupełniających obowiązki Skarbnika przejmie obecna Sekretarz Zarządu, Julia Łangowska.

5. X Marsz na Orientację w Zblewie. Odbędzie się 12 października. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej inicjatywie, która może być m. in. okazją do integracji z nowymi członkami oddziałów. Szczegółowe informacje prześlemy mailowo.

6. XIX Dzień Papieski. Przypada 13 października. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Zachęcamy do organizacji wraz z innymi zrzeszeniami świeckich w parafii spotkania, np. nabożeństwa, apelu, wieczornicy itp., które będą wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

7. Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie. W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach od 21 do 24 października 2019 roku w Porszewicach (Archidiecezja Łódzka). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ksm.org.pl, informacji udziela też Asystent Diecezjalny ks. Piotr Lipkowski. (tel. 505096404, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

8. Weekend dla Kandydatów. Do udziału zachęcamy wszystkich działających w KSM jak i tych, którzy przygodę z nim dopiero chcieliby rozpocząć. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat Stowarzyszenia oraz spędzenia czasu w gronie KSM-owiczów z całej diecezji. Odbędzie się w ZKiW w Pelplinie w dniach od 25 do 27 października. Koszt udziału wynosi 40zł. Zgłoszenia należy przesłać do 11 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w odpowiedzi wyślemy szczegóły na temat pobytu.

9. Szkolenie liderskie cz. I. Odbędzie się w ZKiW w Pelplinie w dniach od 25 do 27 października. Koszt udziału wynosi 40 złotych. Zgłoszenia należy przesłać do 11 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w odpowiedzi wyślemy szczegóły na temat pobytu. Szkolenie kierujemy do osób, które ukończyły Szkolenie przed przyrzeczeniem lub Weekend dla Kandydatów i chciałyby zdobyć nowe umiejętności pomagające w pracy w oddziale i parafii oraz poza nimi.

10. Szkolenie liderskie cz. II. Odbędzie się w ZKiW w Pelplinie w dniach od 25 do 27 października. Koszt udziału wynosi 40 złotych. Zgłoszenia należy przesłać do 11 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w odpowiedzi wyślemy szczegóły na temat pobytu. Do udziału zapraszamy osoby po pierwszej części szkolenia liderskiego. Będzie to okazja między innymi do pogłębienia umiejętności pracy z młodzieżą.

11. Rada Okręgu. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach do końca października. Termin prosimy uzgodnić z członkami Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.

12. Pielgrzymka do Zabawy. Autokarowa pielgrzymka do Zabawy, miejsca kultu naszej patronki, bł. Karoliny Kózkówny, odbędzie się w dniach 8-9 listopada. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 października na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Szczegółowe informacje prześlemy mailowo, pytania prosimy kierować do Asystenta Diecezjalnego, ks. Piotra Lipkowskiego. (tel. 505096404, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

13. Przyrzeczenie KSM. Złożenie przyrzeczenia KSM w tym roku odbędzie się podczas Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dnia 24 listopada w Katedrze Pelplińskiej. Do złożenia przyrzeczenia zachęcamy wszystkich KSMowiczów, którzy ukończyli 16 lat i mają co najmniej półroczny staż w KSM oraz ukończyli Szkolenie przed przyrzeczeniem lub Weekend dla Kandydatów. Osoby chętne powinny przekazać zdjęcie legitymacyjne (wymiary 3.5 cm × 4.5 cm), opinię Księdza Asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej) oraz wnieść opłatę w wysokości 15 zł za odznakę i legitymację do końca października.

14. XXVIII Zjazd Diecezjalny. Tegoroczny Zjazd Diecezjalny odbędzie się w dniach od 22 do 24 listopada w ZKiW w Pelplinie. Koszt udziału wynosi 40zł. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia, składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji. Zapraszamy do uczestnictwa w Zjeździe przynajmniej dwóch przedstawicieli każdego oddziału i koła (prezesa i delegata wybranego przez Walne Zgromadzenie Oddziału). Liczymy też na obecność Księży Asystentów Oddziałów. Już teraz prosimy o zarezerwowanie tego terminu. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym sugerujemy, aby był on finansowany z funduszy oddziałowych.

15. Wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego XIV kadencji. Podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. Poszukujemy kandydatów gotowych zająć jedno z czterech wolnych miejsc. Członkostwo w Zarządzie Diecezjalnym to zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność za funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji. Polecamy w modlitwie członków KSM, prosząc o właściwe rozeznanie woli Bożej i odwagę do odpowiedzenia „Gotów” na potrzeby Stowarzyszenia. Niech wyrazem tej gotowości będą przemyślane kandydatury, na które czekamy do końca października.

Kandydaci powinni spełniać następujące wymagania:

– pełna zdolność do czynności prawnych (ukończone 18 lat),

– ukończone Szkolenie przed przyrzeczeniem lub Weekend dla Kandydatów,

– Przyrzeczenie KSM-owicza złożone najpóźniej 24.11.2019r.,

– dostarczenie opinii Kierownictwa i Asystenta Oddziału.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z członkami Zarządu Diecezjalnego.

16. Składki. Przypominamy o terminowym płaceniu składek członkowskich. Informujemy także, że w przypadku wniesienia opłaty za rok 2020 do końca stycznia 2020 roku wysokość składek będzie naliczana za jedenaście, a nie dwanaście miesięcy. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze Skarbnikiem.

Z KSM-owskim pozdrowieniem: GOTÓW!

Ks. Piotr Lipkowski                                            Kinga Bartoszewska

Asystent Diecezjalny                            Prezes Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 1/2019

Pelplin, 11.04.2019 r.

 Komunikat nr 1/2019

 

Drodzy KSM-owicze!

  1. Rekolekcje zimowe KSM.Odbyły się w dniach 9 – 13 lutego 2019 roku
    w Garczegorzu. Wzięło w nich udział 60 członków i sympatyków Stowarzyszenia. Rozważaliśmy temat: Ty druha we mnie masz! Sprawozdanie oraz zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za posługę i obecność. Zachęcamy do udziału w kolejnych formacyjnych spotkaniach KSM.
  2. Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych w Toruniu. Odbyła się w dniach 15 – 17 lutego. Naszą diecezję reprezentowały Aleksandra Samula, Kinga Bartoszewska, Krzysztof Bartoszewski, Małgorzata Zakrzewska, Dawid Konkel oraz ks. Piotr Lipkowski. Ten czas był czasem podejmowania decyzji dotyczących przyszłości KSM-u w Polsce i w naszych diecezjach, a także integracji międzydiecezjalnej i dzielenia się doświadczeniami. Podczas Sesji odbyły się wybory uzupełniające do Prezydium Krajowej Rady Stowarzyszenia, w wyniku których Tomasz Kasprzak z Archidiecezji Poznańskiej objął funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Na tę posługę życzymy błogosławieństwa Bożego.
  3. XI Turniej Siatkówki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. 23 lutego br. w tradycyjnie w Przodkowie odbył się Diecezjalny Turniej Siatkówki. W tym roku w rozgrywkach wzięły udział drużyny z jedenastu oddziałów. Pierwsze miejsce wywalczył KSM z Brus, drugie KSM Chojnice, a trzecie gospodarze turnieju. Podczas rozgrywek miało też miejsce spotkanie z księżmi asystentami. Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy zgodnej z zasadami KSM-owicza dbałości o zdrowie i rozwój fizyczny, księżom asystentom dziękujemy za obecność i zaangażowanie, a oddziałowi z Przodkowa za organizację tego wydarzenia.
  4. Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w dniach 8 - 10 marca w Pelplinie. Ten czas poświęciliśmy na formację tożsamościową, integrację i konkretną pracę nad rozwojem naszego diecezjalnego Stowarzyszenia. Dziękujemy oddziałom za aktywny udział w tym wydarzeniu.
  5. XXII Diecezjada KSM DP. W tym roku Diecezjada odbędzie się 11 maja w Chojnicach. Już teraz zachęcamy do zbierania drużyn. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.
  6. Szkolenie liderów I stopnia. Pierwsza część dwustopniowego szkolenia liderskiego odbędzie się w dniach 24 - 26 maja 2019 roku w Pelplinie. Do udziału zachęcamy wszystkich KSM-owiczów, którzy pragną móc jeszcze lepiej posługiwać w naszym Stowarzyszeniu. Koszt uczestnictwa wynosi 30 złotych. Warunkiem przyjazdu jest wcześniejszy udział w Weekendzie dla Kandydatów lub szkoleniu przed przyrzeczeniem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
  7. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN. Na stronie Fundacji dla Młodzieży (www.fundacja.ksm.org.pl) dostępna jest aplikacja ułatwiająca rozliczenie PIT.
  8. Składki. Przypominamy o terminowym płaceniu składek członkowskich, których wysokość wynosi 12 złotych rocznie od członka. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze Skarbnikiem Zarządu Małgorzatą Zakrzewską.

Podpisano:

Ks. Piotr Lipkowski - Asystent Diecezjalny

Kinga Bartoszewska - Prezes Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 4/2018

Pelplin, 7.12.2018 r.

                                                                                                                Komunikat nr 4/2018

 

Drodzy KSM-owicze!

1. XXVII Zjazd Diecezjalny KSM  Diecezji Pelplińskiej. Zjazd odbył się w dniach 23-25 listopada 2018 r. w Pelplinie. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Diecezjalnego XIV kadencji oraz zadecydowano o tematach rekolekcji zimowych i letnich KSM DP. W święto patronalne KSM, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 16 osób złożyło przyrzeczenie w Katedrze Pelplińskiej.  Uczestnikom Zjazdu dziękujemy za wspólną pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia.

2. Zarząd Diecezjalny XIV kadencji. Spośród członków Zarządu Diecezjalnego Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna w dniu 5 grudnia prezesem mianował Kingę Bartoszewską. Pozostałe funkcje w Zarządzie objęli: Bogna Haftka – zastępca prezesa, Małgorzata Zakrzewska – skarbnik, Julia Łangowska – sekretarz, Krzysztof Bartoszewski - delegat na Krajową Radę. Opiekunami poszczególnych okręgów zostali: okręg chojnicki – Małgorzata Zakrzewska; okręg kartuski – Bogna Haftka i Krzysztof Bartoszewski; okręg starogardzki – Julia Łangowska; okręg tczewski – Kinga Bartoszewska.

3. Organizacja roku 2019. Kalendarz pracy na rok 2019 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.

4. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Zespole Szkół w Garczegorzu, w parafii św. Marii Magdaleny. Termin: 9-13 lutego 2019 r. Temat brzmi „Ty druha we mnie masz”. Koszt rekolekcji wynosi 90 zł. Dla członków oddziałów, które mają uregulowane składki za rok 2019 oraz rodzeństw jest on obniżony o 10 zł.

Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 25 stycznia 2019 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Do tego czasu należy też uiścić przedpłatę w wysokości 40 zł na numer konta podany w stopce. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Niech ferie zimowe będą dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM.

5. Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności za rok 2018. Płacenie składek jest obowiązkiem statutowym oraz wyrazem odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia.

Istnieje możliwość skorzystania ze zniżki przy opłacaniu składek za rok 2019, jeśli zostaną one uregulowane do końca stycznia – wówczas koszt zostanie obniżony o kwotę należną za jeden z dwunastu miesięcy.

Numer naszego rachunku bankowego: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Małgorzatą Zakrzewską.

6. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz KSM DP. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

 

             Ks. Piotr Lipkowski                                                                         Kinga Bartoszewska

               Asystent Diecezjalny                                                             Prezes Zarządu Diecezjalnego