Komunikat 1/2017

Pelplin, 18 lutego 2017 r.

Komunikat nr 1/2017

 

Drodzy KSM-owicze!

 

 1. Rekolekcje zimowe KSM. Odbyły się w dniach 14-18 stycznia 2017 roku w Sierakowicach. Wzięły w nich udział 74 osoby z 15 oddziałów. Rozważaliśmy temat: Zło dobrem zwyciężaj. Sprawozdanie z rekolekcji oraz zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za posługę i obecność. Zachęcamy do udziału w kolejnych formacyjnych spotkaniach KSM.

 2. Szkolenie liderów I stopnia. Decyzją Zarządu Diecezjalnego od tego roku szkolenie liderskie odbywać się będzie nie w dwóch, lecz w trzech częściach. (Pierwszy etap w marcu, drugi w maju, zaś trzeci w październiku.) Pierwsza część szkolenia odbędzie się w dniach 3-5 marca 2017 roku w Pelplinie (Dom Rekolekcyjny, al. Cystersów 3). Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 40 złotych. Warunkiem udziału jest wcześniejsze złożenie przyrzeczenia. Osoby, które rozpoczęły szkolenie liderskie w latach ubiegłych, kontynuują szkolenie według starego systemu (w przypadku obecności na szkoleniu II stopnia w latach ubiegłych kolejnym etapem jest szkolenie październikowe) Zapisy na szkolenie przyjmujemy do 24 lutego na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 3. Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku w Pelplinie (Hotel „Nad Wierzycą”, Plac Tumski 1) Każdy oddział winien być reprezentowany przez prezesa, któremu może towarzyszyć delegat kierownictwa oddziału. Koszt udziału w Radzie to 40 zł. Imienne zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 10 marca 2016 roku na adres mailowy. Przypominamy o odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia, której wyrazem jest m.in. aktywne uczestnictwo wspotkaniach diecezjalnych. Z tego powodu sugerujemy, by udział w Radzie finansowany był z funduszy oddziałowych.

 4. XXXII Światowy Dzień Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (9 kwietnia) w Kościerzynie odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wielkie rzecz uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49). Liczymy na liczną obecność KSM-owiczów w tym wydarzeniu.

 5. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN.

 6. FaniMani. Gorąco zachęcamy do rejestracji w serwisie FaniMani.pl. Jest to projekt umożliwiający wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia podczas zakupów internetowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Więcej informacji na stronie lub u skarbnika Zarządu Diecezjalnego Kingi Bartoszewskiej.

 7. Materiały formacyjne. Przypominamy, że istnieje możliwość nabycia materiałów formacyjnych. Są one wsparciem w przygotowywaniu pracy oddziału i powinny znaleźć się w biblioteczce każdego oddziału KSM. Zainteresowanych ich zakupem prosimy o kontakt z członkiem delegatem Zarządu Piotrem Kopą Ostrowskim (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 8. Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności
  za rok 2016. Płacenie składek jest obowiązkiem statutowym. Prosimy o wypełnienie go do
  Rady Diecezjalnej (17 marca). Numer naszego rachunku bankowego: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Kingą Bartoszewską.

 9. Strona internetowa. Wszystkie aktualne informacje dotyczące działania KSM w diecezji dostępne są na stronie www.pelplin.ksm.org.pl. Przypominamy, że najpewniejszą drogą komunikacji z Zarządem Diecezjalnym jest kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Wszelkie inne formy kontaktu (komunikatory, portale społecznościowe) są oczywiście mile widziane, ale przypominamy, że nie dają one pewności właściwego przepływu informacji.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Bogna Haftka - Prezes Zarządu Diecezjalnego