Komunikat 2/2017

Pelplin, 2 września 2017 r.

Komunikat nr 2/2017

 

Drodzy KSM-owicze!

 

 

1. Dzień Młodzieży w Piasecznie. Odbędzie się w sobotę oktawy Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli 16 września pod hasłem „Chodźcie i zobaczcie”. Recepcja zostanie otwarta o godzinie 14:00, pierwszym punktem będzie Msza św. o 15:00, a spotkanie zakończy się około 21:30. Zachęcamy do zabrania ze sobą odznak, koszulek oddziałowych itp., które pozwolą promować KSM wśród zgromadzonej młodzieży.

 

2. Święta naszych patronów. Wspomnienie św. Stanisława Kostki obchodzimy 18 września (poniedziałek), a bł. Karoliny Kózkówny 18 listopada (sobota). Tego dnia zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody w parafiach (uroczysta oprawa Mszy św., przygotowanie dodatkowego nabożeństwa i inne inicjatywy).

 

3. XVII Dzień Papieski. Przypada 8 października. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Zachęcamy do organizacji wraz z innymi zrzeszeniami świeckich w parafii spotkania, np. nabożeństwa, apelu, wieczornicy itp., które będą wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

 

4. Weekend dla Kandydatów. Do udziału zachęcamy wszystkich działających w KSM jak i tych, którzy przygodę z nim chcieliby rozpocząć. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat Stowarzyszenia oraz spędzenia czasu w gronie KSM-owiczów z całej diecezji. Odbędzie się w dwóch miejscach i terminach: w Kościerzynie w dniach od 22 do 24 września i w Pelplinie od 20 do 22 października. Koszt udziału to 30 zł. Zgłoszenia należy przesłać odpowiednio do 15 września i 13 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

5. Przyrzeczenie KSM. Złożenie przyrzeczenia KSM, w tym roku odbędzie się podczas Mszy św. z okazji 25-lecia KSM DP pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny 25 listopada (sobota) o godzinie 15. Do złożenia przyrzeczenia zachęcamy wszystkich członków zwyczajnych i juniorów (ukończone 16 lat i co najmniej półroczny staż w KSM; patrz też Statut KSM §18 i §20), którzy wzięli udział w szkoleniu przed przyrzeczeniem lub w Weekendzie dla Kandydatów. Osoby zainteresowane powinny przekazać zdjęcie legitymacyjne (o wymiarach 3.5 cm × 4.5 cm), opinię ks. asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej) oraz wnieść opłatę w wysokości 10 zł za odznakę i legitymację do końca października.

 

6. Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie - W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach od 23 do 26 października 2017 roku w Rytwianach (Diecezja Sandomierska). Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Chodźko z Diecezji Siedleckiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ksm.org.pl.

 

 

7. Rada Okręgu. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach przed Zjazdem Diecezjalnym KSM. O terminach spotkań prosimy poinformować członków Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.

 

8. XXVI Zjazd Diecezjalny. Tegoroczny Zjazd Diecezjalny odbędzie się w dniach od 24 do 25 listopada w Pelplinie. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia, a składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji. Zapraszamy do uczestnictwa w Zjeździe dwóch przedstawicieli każdego oddziału i koła (prezesa i delegata wybranego przez Walne Zgromadzenie Oddziału). Już teraz prosimy o zarezerwowanie tego terminu. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym sugerujemy, aby był on finansowany z funduszy oddziałowych.

 

9. XXV-lecie KSM w Diecezji Pelplińskiej. Podczas tegorocznego Zjazdu Diecezjalnego pragniemy wspólnie świętować XXV-lecie pracy formacyjnej i organizacyjnej naszego Stowarzyszenia. Ufamy, że będzie to święto nas wszystkich. Okolicznościowe zaproszenie do wszystkich oddziałów przekażemy w odrębnym komunikacie. Już teraz prosimy o mobilizację i liczny udział członków Stowarzyszenia wszystkich oddziałów i kół.

 

10. Zarząd Diecezjalny. Z członkostwa w Zarządzie Diecezjalnym ze względów osobistych zrezygnowały Bogna Haftka i Weronika Chmist. Do czasu wyboru prezesa jego obowiązki będzie pełnił Piotr Kopa Ostrowski. W związku z niepełnym składem Zarządu podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające. Zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za przyszłość Stowarzyszenia. Zgłoszenia wraz z opiniami ks. asystenta i oddziału należy przesłać do końca października.

 

11. Aktualizacja danych kontaktowych. W związku z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego prosimy oddziały, w których nastąpiła zmiana asystenta lub prezesa oddziału o przesłanie aktualnych danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Jeżeli zmianie uległa liczba członków prosimy o przekazanie jej m.in. w celu właściwego naliczenia wysokości składek członkowskich. Informacje należy przesłać do końca września.

 

12. Składki. Przypominamy o terminowym płaceniu składek członkowskich. Informujemy także, że w przypadku wniesienia opłaty za rok 2018 do końca stycznia wysokość składek będzie naliczana za jedenaście, a nie dwanaście miesięcy. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze Skarbnikiem Zarządu Kingą Bartoszewską ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Piotr Kopa Ostrowski - p. o. Prezesa Zarządu Diecezjalnego