XVI Diecezjada

Dzień 26 maja okazał się szczególną datą dla wielu KSM-owiczów. Spowodowane to było nie tylko Dniem Matki, lecz również XVI Diecezjadą. W zeszłym roku XV Diecezjadę wygrał KSM z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach toteż oni w tym roku byli gospodarzami rozgrywek sportowych.

W tym zawodach udział wzięło 9 KSM-ów: Stara Kiszewa, Chmielno, Kartuzy, Zblewo, Pinczyn, MBKP Chojnice, Lubichowo z zespole z Tczewem i KSM Fatima Chojnice. Rozegrane konkurencje to: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, skok w dal, tor przeszkód, bieg na 60 m., rzut piłką lekarską, tenis stołowy, rzutki oraz podnoszenie ciężarów.

Rozgrywki rozpoczęła Msza św. o godz. 9:30 w kościele MBF w Chojnicach, której przewodniczył ks. Antoni Bączkowski – Asystent Diecezjalny KSM. Wszystkiemu towarzyszyła miła atmosfera, zdrowa rywalizacja i walka w duchu FAIR PLAY. Po wielu zmaganiach ostatecznie zwyciężył KSM Tczew-Lubichowo, na drugiej pozycji uplasował się KSM Fatima, a na trzecim miejscu KSM Pinczyn razem z Chmielnem.

W przyszłym roku organizacją XVII Diecezjady zajmie się KSM Tczew lub Lubichowo.

 Wyniki poszczególnych konkurencji są następujące:

 

 

Konkurencje drużynowe:

PIŁKA NOŻNA

I.KSM Chmielno

II.KSM Tczew-Lubichowo

III.KSM Stara Kiszewa

 

SIATKÓWKA

I.KSM Fatima Chojnice 

II.KSM Stara Kiszewa

III.KSM Tczew-Lubichowo

 

KOSZYKÓWKA:

I.KSM Tczew-Lubichowo

II.KSM Kartuzy 

III.KSM Fatima Chojnice

 

Konkurencje indywidualne:

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ

Druhny:

I. Rozalia Kamer (Kartuzy)

II.        *Aleksandra Wilkowska (Lubichowo)

*Bernadeta Ćwiklińska (Pinczyn)

            *Alicja Milczewska  (Chmielno)

III. Daria Trzebiatowska (Fatima Chojnice)

 

Druhowie: 

I. Sławek Syldakt (Fatima Chojnice)

II. Przemysław Bednarski (Lubichowo)

III. Dawid Gerilu   (Pinczyn)

 

SKOK W DAL

Druhny:

I. Aleksandra Laska (MBKP Chojnice)

II. Rozalia Kamer (Kartuzy)

III. Justyna Guzińska (Pinczyn)

 

Druhowie:

I. Szymon Stolz (Pinczyn) 

II. Aron Górnowicz (Fatima Chojnice)

III. Tomasz Gabrychowski (Tczew)

 

TOR PRZESZKÓD 

I. Marta Czapiewska (Stara Kiszewa) 

II. Karolina Gruchała (Kartuzy)

III. Marta Piotrowska (Lubichowo)

 

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

I. Michał Bandura (Stara Kiszewa)

II. Marcin Kajzer (Pinczyn)

III. Rafał Burchart (Fatima Chojnice)

 

BIEG NA 60 m.

Druhny:

I. Aleksandra Laska (MBKP Chojnice)

II. Paulina Piask (chmielno)

III. Patrycja Wróblewska (Tczew)

 

Druhowie:

I. Jakub Szymański (Pinczyn)

II. Patryk Rudziński(Fatima Chojnice)

III. Sebastian Pekerun (Tczew)

 

TENIS STOŁOWY

Druhny:

I. Paulina Górecka (Fatima Chojnice)

II. Oliwia Burczyk (Pinczyn)

III. Karolina Unch (Stara Kiszewa)

 

Druhowie:

I. Adrian Gumiński (Zblewo)

II. Krzysztof Kulwicki (Stara Kiszewa)

III. Grzegorz Kwiatkowski (Lubichowo)

 

RZUTKI

Druhny:

I. Agata Ramlau (MBKP Chojnice)

II. Angelika Piasek (Chmielno)

III. Gosia Wilczewska (Pinczyn)

 

Druhowie:

I. Przemysław Bednarski (Lubichowo)

II. Radek Ossowski (Pinczyn)

III. Paweł Czapiewski (Stara Kiszewa)