Rada Diecezjalna 2019

W weekend 8-10 marca w Pelplinie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej odbywało coroczne spotkanie Rady Diecezjalnej, w skład której wchodzą prezesi i delegaci ze wszystkich oddziałów Stowarzyszenia w diecezji.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej w pelplińskiej katedrze w rocznicę jej poświęcenia. Piątkowy wieczór poświęciliśmy integracji, dzięki której delegaci pochodzący z różnych krańców diecezji mieli okazję lepiej się zapoznać.

Sobotni poranek zaczęliśmy mszą świętą, po której nastąpiły obrady. Poruszaliśmy miedzy innymi temat formacji młodzieży w oddziałach KSM, propozycje wydarzeń diecezjalnych i ogólnopolskich planowanych na najbliższe miesiące, zapoznaliśmy się ze sprawozdaniem z obrad Krajowej Rady KSM. Po południu mieliśmy okazję wziąć udział w grze terenowej, a następnie w spotkaniu z gośćmi specjalnymi: Iwoną Kosiedowską oraz Martą Szulc, seniorkami KSM, które podzieliły się z nami swoim doświadczeniem działalności w Stowarzyszeniu. Drugi dzień Rady zakończyliśmy wspólną modlitwą.

W niedzielę włączyliśmy się w akcję modlitewną „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” organizowaną przez Wspólnoty Ruchu Lednickiego, w ramach której odmówiliśmy różaniec w intencji papieża Franciszka. Następnie wzięliśmy udział we mszy w bazylice katedralnej, podczas której alumni czwartego roku WSD w Pelplinie, w tym również prezes kleryckiego koła KSM, zostali ustanowieni akolitami, a klerycy z roku trzeciego otrzymali posługę lektoratu.

Gotów!

Bogna Haftka

Zastępca Prezesa Zarządu Diecezjalnego

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

Link do zdjęć