Komunikat 2/2018

Pelplin, 02.05.2018 r.

Komunikat nr 2/2018

 

Drodzy KSM-owicze!

 

  1. Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych w Częstochowie. Odbyła się w dniach 23 – 25 lutego. Naszą diecezję reprezentowały Aleksandra Samula i Natalia Kuchta. Podczas Sesji odbyły się wybory do krajowych władz Stowarzyszenia. Aleksandra Samula ponownie została Sekretarzem Prezydium Krajowej Rady. Na tę posługę życzymy błogosławieństwa Bożego.
  2. Zawierzenie KSM Matce Bożej Częstochowskiej. Wydarzenie to miało miejsce 24 lutego br. w Częstochowie. Wzięła w nim udział liczna grupa KSM-owiczów z naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wyjątkowe wydarzenie.
  3. Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w dniach 9 – 11 marca br. w Pelplinie. Uczestniczyły w niej 33 osoby reprezentujące 12 oddziałów i kół. Była to okazja do integracji, wymiany doświadczeń i omówienia planów na przyszłość. Rozważaliśmy także naszą rolę jako KSM-owiczów. Dziękujemy wszystkim za obecność.
  4. X Turniej Siatkówki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. 14 kwietnia br. w tradycyjnie w Przodkowie odbył się Diecezjalny Turniej Siatkówki. W tym roku w rozgrywkach wzięły udział drużyny z dwunastu oddziałów. Pierwsze miejsce wywalczył KSM z Chmielna, drugie gospodarze turnieju, a trzecie oddział przy par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Podczas rozgrywek miało też miejsce spotkanie z księżmi asystentami. Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy zgodnej z zasadami KSM-owicza dbałości o zdrowie i rozwój fizyczny, księżom asystentom dziękujemy za obecność i zaangażowanie, a oddziałowi z Przodkowa za organizację tego wydarzenia.
  5. Szkolenie liderów I stopnia. Odbyło się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Pelplinie. W szkoleniu udział wzięło 9 osób z czterech oddziałów, a ponadto 12  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Liderom dziękujemy za uczestnictwo oraz zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyte w tym czasie umiejętności zaowocują jeszcze efektywniejszą pracą w oddziałach i diecezji.
  6. XXI Diecezjada KSM DP. W tym roku Diecezjada odbędzie się 9 czerwca w Przodkowie. Już teraz zachęcamy do zbierania drużyn. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.
  7. Mistrzostwa Polski KSM w Piłkę Siatkową. Jesteśmy organizatorami tegorocznych Mistrzostw, które odbędą się w Tczewie w dniach 25-27 maja br. Szczegółowy program pojawi się przed wydarzeniem na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kibicowania naszej reprezentacji! Wszystkich chętnych do pomocy podczas spotkania zapraszamy do kontaktu z Zarządem.
  8. Rekolekcje letnie. Odbędą się w Sierakowicach, w parafii św. Marcina. Termin: 23 czerwca-1 lipca 2018 r. Temat brzmi „Baby, ach te baby... Gdzie ci mężczyźni?”. Koszt rekolekcji wynosi 180 zł. Dla członków oddziałów, które mają uregulowane składki za rok 2018 jest obniżony o 10 zł, a dla rodzeństw o 20 zł. Zniżki się łączą. Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 9 czerwca 2018 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Do tego czasu należy też uiścić przedpłatę w wysokości 100 zł na numer konta podany w stopce. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia w wieku 14-30 lat. Niech czas wakacji będzie dla nas okazją spotkania z Panem Bogiem przeżytego w diecezjalnej wspólnocie KSM.
  9. Miasteczko Modlitewne – Zabawa 2018. To spotkanie formacyjne dla KSM-owiczów z całej Polski. Odbędzie się w dniach 27 lipca-2 sierpnia br. pod hasłem „Ducha masz? Chcesz?”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://miasteczkomodlitewne.pl/. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
  10. Wakacje z Bogiem. Zachęcamy, aby czas wakacyjny przeżyć w duchu formacji, modlitwy i bliskości Pana na przykład poprzez uczestnictwo w corocznej pieszej lub rowerowej pielgrzymce.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem: GOTÓW!

 

 

 

            Ks. Piotr Lipkowski                                                                          Kinga Bartoszewska

         Asystent Diecezjalny                                                              Prezes Zarządu Diecezjalnego