Komunikat 2/2018

Pelplin, 02.05.2018 r.

Komunikat nr 2/2018

 

Drodzy KSM-owicze!

 

 1. Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych w Częstochowie. Odbyła się w dniach 23 – 25 lutego. Naszą diecezję reprezentowały Aleksandra Samula i Natalia Kuchta. Podczas Sesji odbyły się wybory do krajowych władz Stowarzyszenia. Aleksandra Samula ponownie została Sekretarzem Prezydium Krajowej Rady. Na tę posługę życzymy błogosławieństwa Bożego.
 2. Zawierzenie KSM Matce Bożej Częstochowskiej. Wydarzenie to miało miejsce 24 lutego br. w Częstochowie. Wzięła w nim udział liczna grupa KSM-owiczów z naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wyjątkowe wydarzenie.
 3. Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w dniach 9 – 11 marca br. w Pelplinie. Uczestniczyły w niej 33 osoby reprezentujące 12 oddziałów i kół. Była to okazja do integracji, wymiany doświadczeń i omówienia planów na przyszłość. Rozważaliśmy także naszą rolę jako KSM-owiczów. Dziękujemy wszystkim za obecność.
 4. X Turniej Siatkówki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. 14 kwietnia br. w tradycyjnie w Przodkowie odbył się Diecezjalny Turniej Siatkówki. W tym roku w rozgrywkach wzięły udział drużyny z dwunastu oddziałów. Pierwsze miejsce wywalczył KSM z Chmielna, drugie gospodarze turnieju, a trzecie oddział przy par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Podczas rozgrywek miało też miejsce spotkanie z księżmi asystentami. Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy zgodnej z zasadami KSM-owicza dbałości o zdrowie i rozwój fizyczny, księżom asystentom dziękujemy za obecność i zaangażowanie, a oddziałowi z Przodkowa za organizację tego wydarzenia.
 5. Szkolenie liderów I stopnia. Odbyło się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Pelplinie. W szkoleniu udział wzięło 9 osób z czterech oddziałów, a ponadto 12  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Liderom dziękujemy za uczestnictwo oraz zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyte w tym czasie umiejętności zaowocują jeszcze efektywniejszą pracą w oddziałach i diecezji.
 6. XXI Diecezjada KSM DP. W tym roku Diecezjada odbędzie się 9 czerwca w Przodkowie. Już teraz zachęcamy do zbierania drużyn. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.
 7. Mistrzostwa Polski KSM w Piłkę Siatkową. Jesteśmy organizatorami tegorocznych Mistrzostw, które odbędą się w Tczewie w dniach 25-27 maja br. Szczegółowy program pojawi się przed wydarzeniem na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kibicowania naszej reprezentacji! Wszystkich chętnych do pomocy podczas spotkania zapraszamy do kontaktu z Zarządem.
 8. Rekolekcje letnie. Odbędą się w Sierakowicach, w parafii św. Marcina. Termin: 23 czerwca-1 lipca 2018 r. Temat brzmi „Baby, ach te baby... Gdzie ci mężczyźni?”. Koszt rekolekcji wynosi 180 zł. Dla członków oddziałów, które mają uregulowane składki za rok 2018 jest obniżony o 10 zł, a dla rodzeństw o 20 zł. Zniżki się łączą. Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 9 czerwca 2018 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Do tego czasu należy też uiścić przedpłatę w wysokości 100 zł na numer konta podany w stopce. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia w wieku 14-30 lat. Niech czas wakacji będzie dla nas okazją spotkania z Panem Bogiem przeżytego w diecezjalnej wspólnocie KSM.
 9. Miasteczko Modlitewne – Zabawa 2018. To spotkanie formacyjne dla KSM-owiczów z całej Polski. Odbędzie się w dniach 27 lipca-2 sierpnia br. pod hasłem „Ducha masz? Chcesz?”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://miasteczkomodlitewne.pl/. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 10. Wakacje z Bogiem. Zachęcamy, aby czas wakacyjny przeżyć w duchu formacji, modlitwy i bliskości Pana na przykład poprzez uczestnictwo w corocznej pieszej lub rowerowej pielgrzymce.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem: GOTÓW!

 

 

 

            Ks. Piotr Lipkowski                                                                          Kinga Bartoszewska

         Asystent Diecezjalny                                                              Prezes Zarządu Diecezjalnego

 

 

 

 

Komunikat 1/2018

Pelplin, 17.02.2018 r.

                                                                                                                              Komunikat nr 1/2018

 

Drodzy KSM-owicze!

 1. Rekolekcje zimowe KSM. Odbyły się w dniach 27 - 31 stycznia 2018 roku w Chojnicach. Wzięło w nich udział 61 członków i sympatyków Stowarzyszenia. Rozważaliśmy temat: Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Sprawozdanie oraz zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za posługę i obecność. Zachęcamy do udziału w kolejnych formacyjnych spotkaniach KSM.
 2. Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 9 - 11 marca 2018 roku w Pelplinie. Do udziału serdecznie zapraszamy prezesów i delegatów oddziałów. Koszt udziału w Radzie to 40 zł. Imienne zgłoszenia należy kierować do 23 lutego na nasz adres mailowy. Przypominamy o odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia, której wyrazem jest m. in. aktywne uczestnictwo w spotkaniach diecezjalnych. Z tego powodu sugerujemy, by udział w Radzie finansowany był z funduszy oddziałowych.
 3. Szkolenie liderów I stopnia. Pierwsza część dwustopniowego szkolenia liderskiego odbędzie się w dniach 20 - 22 kwietnia 2018 roku w Pelplinie. Koszt uczestnictwa wynosi 40 złotych. Warunkiem przyjazdu jest wcześniejszy udział w Weekendzie dla Kandydatów lub Szkoleniu przed przyrzeczeniem. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietnia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
 4. XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (25 marca) w Kościerzynie odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. W tym roku spotkajmy się pod hasłem: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Liczymy na liczną obecność KSM-owiczów w tym wydarzeniu. Zachęcamy do zabrania KSM-owych flag, koszulek i innego zaznaczenia naszego udziału.
 5. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN. Na stronie Fundacji dla Młodzieży (www.fundacja.ksm.org.pl) dostępna jest aplikacja ułatwiająca rozliczenie PIT.

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

            Ks. Piotr Lipkowski                                                                  Kinga Bartoszewska

         Asystent Diecezjalny                                                     Prezes Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 4/2017

 Pelplin, 16.12.2017 r.

Komunikat nr 4/2017Drodzy KSM-owicze!

 1. XXVI Zjazd Diecezjalny KSM i XXV-lecie KSM Diecezji Pelplińskiej. Zjazd odbył się w dniach 24-25 listopada 2017 r. w Pelplinie. Uczestniczyło w nim 49 osób. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego XIII kadencji oraz zadecydowano o tematach rekolekcji zimowych KSM DP. Uczestnikom Zjazdu dziękujemy za wspólną pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia.

  Podczas mszy świętej rozpoczynającej obchody XXV-lecia 24 osoby złożyły przyrzeczenie w Katedrze Pelplińskiej. Następnie odbyła się uroczysta gala, po której wspólnie świętowaliśmy w trakcie kolacji i balu. Dziękujemy każdemu spośród ponad dwustu pięćdziesięciu uczestniczących w uroczystościach za wspólne przeżywanie tego ważnego dnia.

 1. Zmiana Diecezjalnego Asystenta KSM. Podczas jubileuszowej mszy świętej ks. bp Ryszard Kasyna podziękował ks. Antoniemu Bączkowskiemu za dwadzieścia pięć lat posługi na rzecz naszego Stowarzyszenia i w jego miejsce Asystentem Diecezjalnym mianował ks. Piotra Lipkowskiego. Księdzu Antoniemu z serca dziękujemy za pracę nad powołaniem KSM i dwudziestopięcioletnią opiekę nad nim, życząc Bożego błogosławieństwa w nowych zadaniach,

 2. Zarząd Diecezjalny XIII kadencji. Spośród członków Zarządu Diecezjalnego, Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna w dniu 12 grudnia prezesem mianował Kingę Bartoszewską. Pozostałe funkcje w Zarządzie objęli: Agata Wasielewska  zastępca prezesa, Natalia Kuchta  skarbnik, Krzysztof Bartoszewski – sekretarz, Małgorzata Zakrzewska  zastępca sekretarza, Aleksandra Samula  delegat na Krajową Radę. Angelika Dzięgielewska – członek zwyczajny. Opiekunami poszczególnych okręgów zostali: okręg chojnicki  Małgorzata Zakrzewska; okręg kartuski – Agata Wasielewska i Angelika Dzięgielewska; okręg starogardzki – Natalia Kuchta; okręg tczewski – Krzysztof Bartoszewski.

 3. Organizacja roku 2018. Kalendarz pracy na rok 2018 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.

 4. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Chojnicach, w parafii Matki Boskiej Fatimskiej. Miejsce: Zespół Szkół nr 7. Termin: 27-31 stycznia 2018 r. Temat brzmi „Do wyższych rzeczy jestem stworzony” i nawiązuje do 450. rocznicy narodzin dla nieba patrona naszego Stowarzyszenia, św. Stanisława Kostki. Koszt rekolekcji wynosi 80 zł. Dla członków oddziałów, które mają uregulowane składki za rok 2018 oraz rodzeństw jest on obniżony o 10 zł.

  Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 13 stycznia 2017 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Do tego czasu należy też uiścić przedpłatę w wysokości 40 zł na numer konta podany w stopce. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Niech ferie zimowe będą dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM.

 5. Zawierzenie KSM Matce Bożej Częstochowskiej. Krajowa Rada podczas Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych w Rzeszowie podjęła uchwałę o zawierzeniu KSM Matce Bożej Częstochowskiej podczas kolejnej Sesji 24 lutego 2018 r. Żeby zapewnić poczucie jedności Stowarzyszenia, do udziału w wydarzeniu zaproszeni są przedstawiciele wszystkich oddziałów i kół. Planujemy zorganizowany wyjazd, którego koszt wyniesie 100-120 zł. Prosimy o przesłanie listy zainteresowanych osób do końca br. Szczegółowe informacje będziemy przekazywać indywidualnie.

 6. Ogólnopolski Program Formacyjny Duszpasterstwa Młodzieży „Oto ja!”. Podczas Sesji Zarządów Diecezjalnych w Rzeszowie KSM przyjął i zobowiązał się do promowania Programu Formacyjnego Duszpasterstwa Młodzieży pod hasłem „Oto ja! przygotowanego przez Radę ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Dostępne są Zeszyty z materiałami do prowadzenia spotkań przez trzy miesiące w cenie 6 zł oraz Dzienniki Medytacji, których koszt wynosi 8 zł za zestaw trzymiesięczny. Zamówienia na okres od marca do maja prosimy składać do 13 stycznia na adres mailowy Stowarzyszenia.

 7. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz KSM DP. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN.

   

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!Podpisali:

Ks. Piotr Lipkowski - Asystent Diecezjalny

Kinga Bartoszewska - Prezes Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 3/2017

Pelplin, 21 października 2017 r.

Komunikat nr 3/2017

 

Drodzy KSM-owicze!

 

        Serdecznie zapraszamy na XXVI Zjazd Diecezjalny, który odbędzie się w dniach 24 ‑ 25 listopada br. w Pelplinie (Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1, ul. Sambora 5). Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji (Statut §33). Podczas tego corocznego spotkania omówimy i podejmiemy decyzje dotyczące działalności naszego Stowarzyszenia na kolejny rok. Każdy oddział parafialny i koło środowiskowe powinny być reprezentowane przez dwie osoby: prezesa i delegata wybranego przez walne zgromadzenie.

Podczas Zjazdu wybierzemy tematy rekolekcji zimowych na rok 2018 – propozycje należy przesłać wcześniej drogą mailową lub dostarczyć na Zjeździe. Oddziały, które nie uregulowały składek zobowiązane są uczynić to na Zjeździe lub wpłacić należność na konto KSM Diecezji Pelplińskiej. Przypominamy także o możliwości nabycia podczas Zjazdu materiałów KSM-owskich (Podręcznik, Statut, Regulaminy, Śpiewnik itp.).

Z dniem 25 listopada z pełnionych funkcji w Zarządzie rezygnują Piotr Kopa Ostrowski i Agnieszka Dzięgielewska. Od tego momentu do czasu wyboru prezesa jego obowiązki będzie pełniła Kinga Bartoszewska. W związku z niepełnym składem Zarządu podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające. Zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za przyszłość Stowarzyszenia. Zgłoszenia wraz z opiniami ks. asystenta i oddziału należy przekazać do końca października.

Zgłoszenia imienne na Zjazd prosimy przesyłać do 10 listopada na adres mailowy Stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Koszt udziału w Zjeździe wynosi 30 zł/os. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym zachęcamy, aby został on sfinansowany z funduszy oddziałowych. Przypominamy o zabraniu śpiwora i obuwia zmiennego. Rozpoczęcie Zjazdu w piątek, ok. godz. 17.00. Recepcja czynna od godz. 16.00.

Po zakończeniu Zjazdu rozpoczną się uroczyste obchody XXV-lecia KSM w Diecezji Pelplińskiej. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich członków, sympatyków oraz asystentów Stowarzyszenia (załączamy zaproszenie). Obchody rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w Bazylice Katedralnej. Podczas tej Mszy Świętej przyrzeczenie złożą kandydaci na członków naszego Stowarzyszenia. Następnie odbędzie się uroczysta Gala w Bibliotece Diecezjalnej. Całość obchodów zwieńczy bal w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie. Po jego zakończeniu istnieje możliwość noclegu, którego koszt będzie wynosił 10 zł. Chęć uczestnictwa w obchodach XXV-lecia prosimy zgłaszać na nasz adres mailowy do końca października.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!


Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Piotr Kopa Ostrowski - p. o. Prezesa Zarządu Diecezjalnego

Komunikat 2/2017

Pelplin, 2 września 2017 r.

Komunikat nr 2/2017

 

Drodzy KSM-owicze!

 

 

1. Dzień Młodzieży w Piasecznie. Odbędzie się w sobotę oktawy Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli 16 września pod hasłem „Chodźcie i zobaczcie”. Recepcja zostanie otwarta o godzinie 14:00, pierwszym punktem będzie Msza św. o 15:00, a spotkanie zakończy się około 21:30. Zachęcamy do zabrania ze sobą odznak, koszulek oddziałowych itp., które pozwolą promować KSM wśród zgromadzonej młodzieży.

 

2. Święta naszych patronów. Wspomnienie św. Stanisława Kostki obchodzimy 18 września (poniedziałek), a bł. Karoliny Kózkówny 18 listopada (sobota). Tego dnia zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody w parafiach (uroczysta oprawa Mszy św., przygotowanie dodatkowego nabożeństwa i inne inicjatywy).

 

3. XVII Dzień Papieski. Przypada 8 października. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Zachęcamy do organizacji wraz z innymi zrzeszeniami świeckich w parafii spotkania, np. nabożeństwa, apelu, wieczornicy itp., które będą wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

 

4. Weekend dla Kandydatów. Do udziału zachęcamy wszystkich działających w KSM jak i tych, którzy przygodę z nim chcieliby rozpocząć. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat Stowarzyszenia oraz spędzenia czasu w gronie KSM-owiczów z całej diecezji. Odbędzie się w dwóch miejscach i terminach: w Kościerzynie w dniach od 22 do 24 września i w Pelplinie od 20 do 22 października. Koszt udziału to 30 zł. Zgłoszenia należy przesłać odpowiednio do 15 września i 13 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

5. Przyrzeczenie KSM. Złożenie przyrzeczenia KSM, w tym roku odbędzie się podczas Mszy św. z okazji 25-lecia KSM DP pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny 25 listopada (sobota) o godzinie 15. Do złożenia przyrzeczenia zachęcamy wszystkich członków zwyczajnych i juniorów (ukończone 16 lat i co najmniej półroczny staż w KSM; patrz też Statut KSM §18 i §20), którzy wzięli udział w szkoleniu przed przyrzeczeniem lub w Weekendzie dla Kandydatów. Osoby zainteresowane powinny przekazać zdjęcie legitymacyjne (o wymiarach 3.5 cm × 4.5 cm), opinię ks. asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej) oraz wnieść opłatę w wysokości 10 zł za odznakę i legitymację do końca października.

 

6. Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie - W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach od 23 do 26 października 2017 roku w Rytwianach (Diecezja Sandomierska). Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Chodźko z Diecezji Siedleckiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ksm.org.pl.

 

 

7. Rada Okręgu. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach przed Zjazdem Diecezjalnym KSM. O terminach spotkań prosimy poinformować członków Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.

 

8. XXVI Zjazd Diecezjalny. Tegoroczny Zjazd Diecezjalny odbędzie się w dniach od 24 do 25 listopada w Pelplinie. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia, a składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji. Zapraszamy do uczestnictwa w Zjeździe dwóch przedstawicieli każdego oddziału i koła (prezesa i delegata wybranego przez Walne Zgromadzenie Oddziału). Już teraz prosimy o zarezerwowanie tego terminu. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym sugerujemy, aby był on finansowany z funduszy oddziałowych.

 

9. XXV-lecie KSM w Diecezji Pelplińskiej. Podczas tegorocznego Zjazdu Diecezjalnego pragniemy wspólnie świętować XXV-lecie pracy formacyjnej i organizacyjnej naszego Stowarzyszenia. Ufamy, że będzie to święto nas wszystkich. Okolicznościowe zaproszenie do wszystkich oddziałów przekażemy w odrębnym komunikacie. Już teraz prosimy o mobilizację i liczny udział członków Stowarzyszenia wszystkich oddziałów i kół.

 

10. Zarząd Diecezjalny. Z członkostwa w Zarządzie Diecezjalnym ze względów osobistych zrezygnowały Bogna Haftka i Weronika Chmist. Do czasu wyboru prezesa jego obowiązki będzie pełnił Piotr Kopa Ostrowski. W związku z niepełnym składem Zarządu podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające. Zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za przyszłość Stowarzyszenia. Zgłoszenia wraz z opiniami ks. asystenta i oddziału należy przesłać do końca października.

 

11. Aktualizacja danych kontaktowych. W związku z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego prosimy oddziały, w których nastąpiła zmiana asystenta lub prezesa oddziału o przesłanie aktualnych danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Jeżeli zmianie uległa liczba członków prosimy o przekazanie jej m.in. w celu właściwego naliczenia wysokości składek członkowskich. Informacje należy przesłać do końca września.

 

12. Składki. Przypominamy o terminowym płaceniu składek członkowskich. Informujemy także, że w przypadku wniesienia opłaty za rok 2018 do końca stycznia wysokość składek będzie naliczana za jedenaście, a nie dwanaście miesięcy. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze Skarbnikiem Zarządu Kingą Bartoszewską ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Piotr Kopa Ostrowski - p. o. Prezesa Zarządu Diecezjalnego