Diecezjalny Turniej Siatkówki w Przodkowie 2018

14.04.2018r.  w Przodkowie odbył się X Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Uroczystym rozpoczęciem turnieju była Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie. Po niej wszyscy udaliśmy się na halę, gdzie rozpoczęły się rozgrywki. Dwanaście zespołów podzielone zostało na trzy grupy po cztery drużyny, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Z każdej z nich do finałów awansowała jedna drużyna. Podczas Turnieju towarzyszyła nam nie tylko zacięta rywalizacja, ale również  wzajemne kibicowanie, ogromne emocje oraz masa radości i śmiechu.

Równolegle z rozgrywkami odbyło się też spotkanie z księżmi asystentami. Asystent Diecezjalny, ks. Piotr Lipkowski i Delegat na Krajową Radę KSM, Aleksandra Samula, porozmawiali z naszymi kapłanami o roli asystentów w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Na spotkanie przybyło ośmiu księży – dziękujemy za to świadectwo zaangażowania w życie Stowarzyszenia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy stanęli na turniejowym podium. Dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś serdecznie zapraszamy na coroczną Diecezjadę, która odbędzie się tym razem 9 czerwca 2018r. również w Przodkowie

Oddziały, które wzięły udział w turnieju: KSM Chojnice, KSM Lubichowo, KSM Brusy, KSM Tuchola, KSM św. Józef Tczew, KSM Fara Tczew, KSM św. Wojciech Kartuzy, KSM Kolegiata Kartuzy, KSM Chmielno, KSM Czersk, KSM Przodkowo, KSM Wygoda

Końcowe wyniki Turnieju :

I miejsce: KSM Chmielno (w składzie: Kasia Bronk, Zuzia Bronk, Agata Gosz, Mateusz Kwidziński, Tomek Zdrojewski, Magda Kanka, Michał Kanka, Jaś Węsierski, Szymon Kwidziński)

II miejsce: KSM Przodkowo (w składzie: Patryk Frankowski, Joanna Czapp, Dawid Korda, Ola Toporek, Natalia Klawikowska, Andrzej Pipka, Julia Plichta, ks. Marek Rekowski)

III miejsce: KSM Fara Tczew (w składzie: Karol Marko, Dominik Brzozowski, Michał Grodz, Piotr Ewert, Krzysztof Wolak, Julia Zawiszewska , Julia Grzybek, Julia Szulc , Agata Grodź, ks. Szymon Chamier Ciemiński)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Weronika Riegel
prezes KSM Przodkowo

Przełożenie 10. Turnieju w Piłkę Siatkową

Oddział z Przodkowa postanowił przesunąć 10. Turniej  w Piłkę Siatkową na 14 kwietnia 2018 roku, aby umożliwić udział zarówno w Turnieju jak i w Weekendzie dla Kandydatów. Oddziałowi z Przodkowa dziękujemy za tę decyzję, a równocześnie zachęcamy wszystkich do wykorzystania tej możliwości: wzięcia udziału w Weekendzie dla Kandydatów w Pelplinie za 3 tygodnie oraz w Turnieju wiosną.

Zaproszenie na X Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową w Przodkowie

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na 10 już Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową, który odbędzie się 21 października w Przodkowie.

Więcej informacji tutaj.
Regulamin
Karta zgłoszeniowa

Zaproszenie na VIII Marsz na Orientację

Z radością przekazujemy zaproszenie na kolejny VIII Marsz na Orientację w Bytonii:

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zblewie serdecznie zaprasza na VIII marsz na orientację im. św. Jana Pawła II. Marsz odbędzie się 30 września 2017 r. Szczegółowe informacje można znaleźć w załączniku z regulaminem.
W załączniku przesyłamy też przykładową mapkę, aby można było się z nią zapoznać i zorientować jak ją rozczytać. Tegoroczny marsz tematyką będzie nawiązywał do 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji.

Wzorem ubiegłego roku dosyć znacząco skróciliśmy trasę marszu, aby część terenowa zakończyła się dużo wcześniej, niż miało to miejsce w minionych latach. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli okazję wspólnie spędzić więcej czasu przy ognisku, gdzie odbędzie się też prezentacja wykonanych zadań przez poszczególne oddziały oraz wręczenie dyplomów i pamiątek dla uczestników. Wszelkie pozostałe informacje z programem wydarzenia znajdują się w załączniku z regulaminem. Zapraszamy do miłej zabawy!

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zblewie

 

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym tutaj.
Link do przykładowej mapy.

Mistrzostwa KSM w Piłkę Siatkową 2017

    W weekend 3-5 marca męska reprezentacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej wzięła udział w VIII Mistrzostwach Polski KSM w Piłkę Siatkową w Zamościu.
    Drużyna w składzie: Szymon Borzych (kapitan), Przemysław Knopek, Bartłomiej Młyński, Rafał Zajdler, Jacek Pałubicki, Jakub Roszyk, Jakub Skóra jako druga wyszła z grupy, po czym, pokonując zespół gospodarzy z Lubaczowa, zapewniła sobie awans do finału. W meczu o złoto nasi reprezentanci błyskawicznie zwyciężyli z drużyną z Rzeszowa, zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Ponadto nasz zawodnik Przemysław Knopek został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia dostępne tutaj


GOTÓW!
Bogna Haftka
Prezes Zarządu KSM DP